ԻՆՉՊ՞ԵՍ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿԱԶԴԻ ԲԱՆԱԿՑԱՅԻՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԻ ՎՐԱ
Փետրվարի 7-ին Ադրբեջանում կայացան արտահերթ նախագահական ընտրություններ։ Նախագահ Ալիեւը վերընտրվեց հինգերորդ անգամ՝ գրանցելով ռեկորդային բարձր ցուցանիշը՝ ձայների 92,2 տոկոսը։ Թեեւ միջազգային մի շարք դիտորդներ Ադրբեջանում ընտրություններն ընդհանրապես, եւ արտահերթ նախագահական ընտրություները՝ մասնավորապես, փակ եւ ոչRead More »ԻՆՉՊ՞ԵՍ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԿԱԶԴԻ ԲԱՆԱԿՑԱՅԻՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԻ ՎՐԱ
ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՓՈՐՁՈՒՄ ԵՆ ՀԱՇՏՎԵԼ, ԻՍԿ ՀԱՍԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵ՞ՐԸ
Ղարաբաղյան առաջին պատերազմի ավարտից անմիջապես հետո հայերն ու ադրբեջանցիները ոչ պաշտոնական մակարդակում ջանում էին շփումներ հաստատել՝ երկու երկրների քաղաքացիների միջեւ փոխըմբռնումը վերակագնելու նպատակով։ 2000-ականների սկզբից ակնհայտ էր այդ երկխոսության սառեցման միտումը։ 44-օրյա պատերազմից հետո այդRead More »ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՓՈՐՁՈՒՄ ԵՆ ՀԱՇՏՎԵԼ, ԻՍԿ ՀԱՍԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵ՞ՐԸ
ՉՀՐԱՀՐԵԼ, ԱՅԼ ՎԵՐԼՈՒԾԵԼ․ ԱՐԴՅՈ՞Ք ՕԳՆՈՒՄ ԵՆ ՓՈՐՁԱԳԵՏՆԵՐԸ ՀԱՅ-ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆԸ
«Շփման գիծ» նախագծի շրջանակներում «Սիվիլնեթի» Արշալույս Մղդեսյանի հյուրերը հայաստանցի քաղաքագետ Միքայել Զոլյանն ու ադրբեջանական «Թուրան» գործակալության խմբագիր Շահին Հաջիեւը։ Զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ադրբեջանական կոնֆլիկտի լուսաբանումներում փորձագիտական հանրության դերին։ Ինչպե՞ս եւ որքանով են փորձագետներն ազդում բանակցայինRead More »ՉՀՐԱՀՐԵԼ, ԱՅԼ ՎԵՐԼՈՒԾԵԼ․ ԱՐԴՅՈ՞Ք ՕԳՆՈՒՄ ԵՆ ՓՈՐՁԱԳԵՏՆԵՐԸ ՀԱՅ-ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆԸ

В Ереване есть одна бочка. Называют ее “бочкой мира”. В 2010 году в Ереване проходила встреча региональной Кавказской сети по свободе информации. После встречи, организованной Архивом национальной безопасности Университета Джорджа Вашингтона (США), местные партнеры отвезлиПодробнее »БОЧКА МИРА
ПОМОГАЮТ ЛИ ЭКСПЕРТЫ АРМЯНО-АЗЕРБАЙДЖАНСКОМУ УРЕГУЛИРОВАНИЮ?
Эксперты и политологи играли и играют важную роль в вопросе понимания армяно-азербайджанского конфликта. Хотя в СМИ и на других публичных площадках масса сообщений и оценок, искажающих реальность, тем не менее, политологический анализ прямо или косвенноПодробнее »ПОМОГАЮТ ЛИ ЭКСПЕРТЫ АРМЯНО-АЗЕРБАЙДЖАНСКОМУ УРЕГУЛИРОВАНИЮ?
КАК ВЫБОР АЗЕРБАЙДЖАНА ПОВЛИЯЕТ НА ПЕРЕГОВОРНЫЙ ПРОЦЕСС?
7 февраля в Азербайджане прошли внеочередные президентские выборы. Президент Ильхам Алиев был переизбран в пятый раз, на этот раз зарегистрировав рекордно высокий результат 92,2 процента голосов. Хотя ряд международных организаций считают выборы в Азербайджане вПодробнее »КАК ВЫБОР АЗЕРБАЙДЖАНА ПОВЛИЯЕТ НА ПЕРЕГОВОРНЫЙ ПРОЦЕСС?
НУЖНО РЕКЛАМИРОВАТЬ МИР ТОЧНО ТАК ЖЕ, КАК БИЗНЕС-ИДЕЮ
Армянский общественный деятель: “По сути конфликт, как таковой исчерпан, и сейчас идет торг”. Интервью Pressklub.az с администратором совместного миротворческого проекта «Перекрёсток» Арин Меликян (Ереван) — Как бы вы оценили сегодняшнее состояние мирного процесса между БакуПодробнее »НУЖНО РЕКЛАМИРОВАТЬ МИР ТОЧНО ТАК ЖЕ, КАК БИЗНЕС-ИДЕЮ